• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Çankırı Bahçelievler Sultan Hatun Yatılı Kız Kur'an Kursu 4. Taç töreni gerçekleşti

Bahçelievler Sultan Hatun Yatılı Kız Kur’an Kursu 4. Taç töreni 04.11.2010 Perşembe günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde gerçekleştirildi. Proğrama yoğun bir ilgi vardı.

Çankırı Bahçelievler Sultan Hatun Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlığı tamamlayan öğrencilerin taç giyme törenleri yapıldı.Program, kurs öğrencilerinden Rukiye Işık’ın Kuran-ıKerim Tilaveti okuması ile başladı.

Açılış konuşmasını Çankırı Müftüsü Yalçın Topçu’nun eşi Hülya Topçu gerçekleştirdi. Topçu, Kuran–ı kerim’in insanlığa kattıklarından bahsederek, bunun öneminden bahsetti. Daha sonra Bahçelievler Sultan hatun Kız Kuran Kursu İlahi grubu tarafından ilahiler okundu.

Bahçelievler Sultan Hatun Yatılı Kız Kur’an Kursu müdürü ve hafızlık hocası Mukaddes Sarıkaya tarafından tanıtım konuşması yapıldı. Sarıkaya hafızlık hakkında bilgiler vererek, hafız olabilmek için gerekli şartlardan bahsetti.

Daha sonra  Hafızlık kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere Taç Töreni gerçekleştirildi. Hafızlığı tamamlayan 6 öğrenciye taçları teker teker takıldı. Tekbirler eşliğinde hocaları Mukaddes Sarıkaya taçları hafızlara taktı.

Hafızlara çeşitli hediyeler verilmesinin ardından program sona erdi.

 


 

 
0 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret148842
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 1°
Kur'an-ı Kerim

Hadis-i Şerif

Diyanet TV

Camiler Haftası